Od historie po současnost

 Tento švýcarský fotbalový klub byl založen roku 1952. Dlouhá léta hrál nižší soutěže regionální úrovně. Po čase se mu však povedlo postoupit do 4.ligy, kde se nějaký čas držel.

 Zlom přišel v sezóně 4/2009 kdy klub koupil nový majitel a sním přišel tehdy ještě né moc zkušený trenér a manažér v jedné osobě Tomáš Baty. Finanční a hráčská stránka se stabilizovala, do týmu přišlo pár zkušených hráčů, kteří po třech sezónách vybojovali pod vedením trenéra Batyho postup do 3.ligy.

 Pouhé dvě sezóny stačilo nato, aby se tým Wangenu a jeho příznivci mohli radovat s historického postupu do 2.ligy. Tým si vedl více než zdatně v této lize. Kádr byl doplněn mladšími hráči, kteří dokázali neuvěřitelné, když v sezóně 10/2010 vyhráli švýcarský pohár a poprvé tak mohli být účastníkem v CWC Cupu, kde však většina soupeřů byla nad jejich síly.

 Ve čtyřech sezónách ve 2.švýcarské lize docházelo postupně k rekonstrukci a zvětšení kapacity stadionu. Pomalu se začalo uvažovat o postupových nadějích do ligy nejvyšší.To se nakonec skvěle povedlo v sezóně 4/2011, kdy svěřenci trenéra Batyho postoupili z prvního místa.

 V historicky první prvoligové sezóně byl úkol jasný - zachránit se. Ale Wangenu se dařilo více než se čekalo. Tento zprvu nenápadný tým plný motivace a odhodlání se vypracoval až na konečné 5.místo první ligy a co víc,dokonce podruhé vyhrál švýcarský pohár. O tomto týmu se začalo náhle hodně hlasitě hovořit. Opět tak měla parta hráčů kolem trenéra Batyho jistou účast v CWC Cupu, ve kterém se chtěli pro tentokrát reprezentovat co nejlépe a proto obětovali vše pro tuto pohárovou soutěž a ligu dali na druhé místo. Nakonec z toho bylo ukončení mezi osmi nejlepšími celky, což bylo více než slušný výsledek. V lize se skončilo na poklidné 11.příčce.

 Tuto sezónu 1/2012 jsou úkoly dané: skončit na místech zaručujících poháry a dostat se co nejdále v národním poháru.

 SHRNUTÍ

 Rok založení : 1952

 Dresy : Fialové a zelené s bílým křížem přes celou přední část

 Největší úspěchy : Vítěz Swiss Cup 10/2010 a 7/2011, 5.místo v 1.Swiss League 7/2011

 Osobnosti minulosti a současnosti : Keydel, Reuteler, Hacken-Coentrao, Kakeru, Balthasar, Hinde.

 Kapacita stadionu : 22 650

 Fan Club : K týmu se hlásí cca 8000 fanoušků